5SOSDAILY / O 5 Seconds Of Summer

16. listopadu 2014 v 12:56 | Jenn

ZAČÁTKY 5SOS

5 Seconds of Summer jsou australská pop/punk/rocková skupina ze Sydney. Její členové Luke (kytara, hlavní zpěvák), Michael (kytara, zpěv) a Calum (bass kytara, zpěv) jsou bývalí spolužáci ze střední školy Norwest Christian College, Ashton (bubny, zpěv) chodil na Richmond High School. Skupina byla založena v roce 2011, první k rok ke vzniku 5SOS byl Luke, který skvěle zpíval začal na Youtube nahrávat svá videa. Zanedlouho potom se přidali i kamarádi Michael a Calum (Funny Fact: Luke a Michael se ze začátku nenáviděli, panovala mezi nimi jakási rivalita, a spojovací článek mezi nimi byl Calum, se kterým se oba přátelili. Nicméně s časem, který spolu strávili v učebně hudebky z nich udělal dobré přátele, kterými jsou dodnes.). Ashton se ke skupině připojil až když kluci hledali bubeníka pro svůj první koncert. Den ve který se k nim Ashton přidal (3.12.2011) tím pádem také platí jako oficiální den vzniku kapely. Po příchodu Ashtona do kapely pak, teď už ve čtyřech, pokračovali v nahrávání hudebních videí na Youtube.

První velký úspěch byl v roce 2013 když je oslovila britská chlapecká skupina One Direction aby jim dělali předskokany na jejich Take Me Home Tour. Od té doby jejich popularita pouze rostla. Vydali stejnojmenné album, které ihned směřovalo k #1 místu na Billboard Charts, když se za první týden prodalo 250 000 kopií. Vydali také tři EP singly mimo album - She Looks So Perfect, Don't Stop, a Amnesia. Pak když 1D opět vyjeli na další tour - Where We Are Tour - opět jim dělali předskokany. 5SOS vydali také knihu s název "Hey, Let's Make a Band!", kterou si v již brzy budete moct přečíst na tomto webu (A prosím, nekopírovat! Překládám si to sama!"). Kluci právě vyjeli na svou první velkou samostatnou tour, na které budou až do září roku 2015. Přejme jim štěstí a hodně úspěchu! 5SOS od roku 2011 ušli dlouho cestu, a není pochyb, že to nejtěžší je teprve čeká, ale přesto jim přejme ať jim sláva nestoupne do hlavy a ať vydávají stejně kvalitní hudbu jako doteď. Neboť tito talentovaní kluci z Austrálie si to nepochybně zaslouží!

Vzory: Green Day, Blink 182, All Time Low, Good Charlotte, ...
(Každá z těchto kapel je trošku jiná, takže je dobré si poslechnout od každého něco. Od GD myslím že se vám nejvíc bude líbit album American Idiot, určitě si poslechněte skladby jako Jesus of Suburbia, Holiday, pokud máte radši klidnější tak Give Me Novocaine. Nicméně mě osobně se nejvíce líbí album Warning. GD je někdy těžké strávit a pochopit, to mějte na mysli! Blink 182 jedna z nejkvalitnějších kapel které znám, doporučuji I Miss You, Carousel a Always. All Time Low spolupracuje s 5sos často takže určitě nezůstaňte pozadu! Mě se od nich líbí například Weightless, I Feel Like Dancing nebo Dear Maria, Count Me In.)

ČLENOVÉ

Lucas (Luke) Robert Hemmings (lead vocals, guitar)
*16.7.1996, Sydney, Austrálie
Rodiče: Liz Hemmings (matka), Andrew Hemmings (otec)
Sourozenci: Ben Hemmings (bratr), Jack Hemmings (bratr)
Michael Gordon Clifford (vocals, guitar)
*20.11.1995, Sydney, Austrálie
Rodiče: Karen Clifford (matka) Daryl Clifford (otec)
Sourozenci: Michael nemá sourozence.
Calum Thomas Hood (vocals, bass guitar)
*25.1.1996, Sydney, Austrálie
Rodiče: Joy Koa Hood (matka), David Hood (otec)
Sourozenci: Mali Koa Hood (sestra)
Ashton Fletcher Irwin (vocals, drums)
*7.7.1994, Hornsby, Sydney, Austrálie
Rodiče: Anne Marie Irwin (matka), otec není znám
Sourozenci: Lauren Irwin (sestra), Harry Irwin (bratr)
 


Aktuální články

Reklama